Jak działamy?

Zespół

Pracujemy zespołowo, zgodnie z filozofią turkusowej organizacji.

Najnowsze rozwiązania

Śledzimy najnowsze trendy i wdrażamy je w naszej pracy

Nasz cel

Szukamy odpowiedzi na ważne pytania związane z rozwojem osobistym

Zapraszamy!

Sprawdzamy, jak można skutecznie uzyskać równowagę między pracą zawodową a życiem osobistym.

Nasz zespół

JTF_8146-as-Smart-Object-12-1024×1024

Dorota Kocot-Rzepka

założycielka, CEO
Magda

Magdalena Głowala

Redaktor

Nasz zespół

Dorota Kocot-Rzepka

założycielka i CEO portalu motivita.pl;

zarządza platformą e-learningową do kursów on-line z obszaru rozwoju osobistego

Gdyby tradycyjnie prześledzić ścieżkę edukacji i kariery, to można powiedzieć, że przeszła wszystkie szczeble od specjalistki po dyrektorkę. Przez  ostatnie lata tworzyła i organizowała  zespoły, skutecznie zarządzała złożonymi projektami, wdrażała nowe rozwiązania i technologie.

Obecnie, zafascynowana rozwojem i możliwościami świata on-line, tworzy i rozwija portal & platformę e-learingową. Nagrywa serie video & podcasty, ponieważ odkryła, że jej pasje: czytanie książek i długie rozmowy,  mogą świetnie współgrać podczas wywiadów z ekspertami.

Magdalena Głowala

polonista, radiowiec, PR

Swoją przygodę z radiem zaczęłam w trakcie studiów w moim ukochanym Wrocławiu. Przez kilka lat pracy z mikrofonem zajmowałam się tematyką społeczną oraz polityką. Prowadziłam również audycje dotyczące zdrowia. Po przeprowadzce na Śląsk pracowałam w Polskim Radiu Katowice jako reporter. Stamtąd trafiłam do biura prasowego jednej z uczelni wyższych. Ukończyłam PR i marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzę stowarzyszenie aktywizujące kobiety. Zajmuję się także ochroną danych osobowych.

Wolny czas spędzam z mężem i synami na wycieczkach po Polsce.

Magdalena Kyzioł

fotografka, grafik, montażystka i kamerzystka

Z pasji fotografka. Z wykształcenia grafik . Hobbystycznie montażysta i kamerzysta. Uwielbia przedstawiać świat za pomocą obrazu. Ludzkie emocje, uśmiech, łzy i czasem nawet to czego nie dostrzegamy. Na co dzień, pracuje w swoim studio w Chorzowie, gdzie spotyka się głównie z kobietami, wykonując sesje biznesowe oraz rodzinne. W biznesie ceni sobie niezależność, w życiu docenia wsparcie najbliższych. Często podejmuje nowe wyzwania, chętnie udziela się w projektach jako wolontariusz. Stara się przeżyć życie aktywnie i cieszyć się nim każdy możliwy sposób.

Eksperci

JTF_8193 as Smart Object-1

Karolina Obremska

psycholog, psychoterapeuta, trener

Przygodę z psychologią rozpoczęłam na Uniwersytecie Śląskim (99-2004), kontynuowałam w szkole trenerskiej METRUM. Psychoterapii uczyłam się w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie (2004-2008), a podejścia psychodynamicznego i systemowego na kursie Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU,przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (2012-2017).

Jako terapeuta pracuję od kilkunastu lat, w ujęciu psychodynamicznym i systemowym. Należę do Polskich Towarzystw – Psychiatrycznego i Psychologicznego – kierując się ich standardami. Stale superwizuję moją pracę. Ukończyłam staż psychiatryczny w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka”w Gliwicach

Praca psychoterapeuty przynosi wyzwania i niezwykłe gratyfikacje – dzięki zaufaniu i szczerości pacjentów mogę równolegle do swojego życia uczestniczyć i poznawać po części światy i scenariusze, które – gdyby nie moja praca – nigdy nie byłyby moim udziałem. Mogę się wczuć w buty w jakich chodzi pielęgniarka, farmaceuta, właściciel firmy, fryzjer, nauczyciel, bezrobotny, babcia, emeryt, gimnazjalista czy obcokrajowiec w naszym kraju. Co doceniam i uważam za wielki i unikatowy atut mojej pracy.

Systemowe szkoły psychoterapii podkreślają wartość stałego zaciekawiania się rodziną z jaką pracujemy i gotowość porzucania hipotez jakie mamy na rzecz szukania nowych. Jednak wydaje się, że jest to umiejętność, która pozwala utrzymać puls życia w każdym z nas. Ciekawość ratuje nas na polu zawodowym jak i w życiu osobistym. Tworzeniu MotiVity przyświeca ochota wzbudzania w Czytelnikach zaciekawienia i zaintrygowania sobą i tym drugim.

JTF_8294 as Smart Object-1

Katarzyna Gryl-Stopa

psycholog, psychoterapeuta, trener

Jestem absolwentką psychologii UŚ o specjalności psychologii klinicznej i wychowawczej dzieci i młodzieży. Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Umiejętności prowadzenia psychoterapii indywidualnej nabywałam w Szkole Psychoterapii w ITiEP w Krakowie (kurs 4 letni), a umiejętności pracy z parą i rodziną w Szkole Terapii Systemowej prowadzonej przez Zakład Terapii Rodzin przy Klinice Psychiatrii CM UJ. Pracuję w podejściu integrującym terapię gestalt, elementy metody psychodynamicznej i systemowej. Dodatkowe kursy psychoterapii obejmowały szkolenia z terapii gestalt, terapii krótkoterminowej, SPCH i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, diagnozy za pomocą MMPI.

Zajmuję się psychoterapią i pomocą psychologiczną dla osób dorosłych i młodzieży, które przeżywają kryzysy, mają problemy w relacjach, nie potrafią osiągnąć wyznaczonych przez siebie celów i wykorzystywać swojego potencjału oraz doświadczają uciążliwych objawów: depresyjnych, lękowych i innych.

Trenerskie umiejętności zdobywałam pod okiem Haliny Nałęcz Nieniewskiej superwizora PTP w Studium Treningu Grupowego. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego z zakresu komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, zarządzania sobą w czasie itp. Moimi ulubionymi obszarami rozwoju  jest tematyka relacji, związków uczuciowych i badanie zależności między typami umysłu wg. C. G. Junga, a tzw. typami miłości jaki każdy z nas reprezentuje.

W pracy z rodziną i parą wykorzystuję dorobek myślenia systemowego, który akcentuje wzajemne wpływanie wszystkich osób na siebie, dlatego też jako psychoterapeuta rodzin i par szczególnie dbam o neutralność na sesji. W pracy z parą czerpię z myśli Sue Johnson- twórczyni Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach. Zawsze prowadzę psychoterapię rodzinną w koterapii z drugim terapeutą, co stanowi zalecenie i dobrą praktykę terapii systemowej. Aby zapewnić najwyższe standardy swojej pracy wybieram obszary, w których zdobyłam gruntowne wykształcenie psychoterapeutyczne. Stale superwizuję swoją pracę u dwóch superwizorów PTP. Kieruję się kodeksem etycznym i standardami pracy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego

Ewelina Wnuk

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uzyskałam dyplom magistra psychologii. Wiedzę i umiejętności z zakresu psychoterapii poszerzałam szkoląc się w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Od 2008 roku zajmuję się także zagadnieniami z obszaru seksuologii. Swoje kompetencje w tym zakresie zdobywałam podczas kursów w KUL Leuven w Belgii, w Fundacji Dzieci Niczyje oraz podczas studiów podyplomowych na UAM w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Towarzysząc klientowi w pokonywaniu trudności, poznawaniu siebie i swoich zasobów korzystam z dorobku różnych szkół terapeutycznych w zależności od rodzaju zgłaszanych trudności ze szczególnym uwzględnieniem terapii systemowej i psychodynamicznej.

W swojej pracy postrzegam klienta całościowo i kieruję się myślą, iż satysfakcjonujące życie to stan optymalnej równowagi pomiędzy sferami: biologiczną, psychiczną, duchową i społeczną.

Prowadzę swój gabinet psychoterapii w Łodzi, gdzie oferuję pomoc parom oraz osobom indywidualnym doświadczającym problemów w sferze seksualnej, konfliktów rodzinnych i małżeńskich, kryzysów emocjonalnych i życiowych, przemocy, objawów depresyjnych, lękowych, nerwicowych i innych.

http://ewelinawnuk.com/

Silesian Girl Lady

Jestem Ślązaczką. Zauroczoną wspomnieniem ślicznej gruzińskiej turystki – „Na Śląsku macie super drogi” – owa Pani miała też w głowie mapę śląskich gabinetów z solarium ;). Przed laty zakochałam się w przyszłym mężu i podróżach po świecie. Odkrywaniu tego, jak bardzo ludzie się różnią. W spotkaniach podróżniczych kieruję się mieszanką zaciekawienia, wiary w człowieka i dystansu do własnych i cudzych nastawień i przekonań. Okazuje się, że to samo pozwala przetrwać spotkania naprawdę bliskiego stopnia – z mężem, rodziną, przyjaciółmi. Każdego dnia odkrywam, że moi osobiści najbliżsi są naprawdę i szalenie podobni i ogromnie różni ode mnie. Czasem odkrywam Rio we własnej kuchni nie wydając ani grosza na bilet i hotel J Zauważam, że dystans i śmiech pomagają nam przetrwać nawet wielkie zawieruchy a na pewno te małe upierdliwości, których – ze spraw niewygodnych – mamy w życiu najwięcej.

Agata Pierzchała

międzynarodowa Coach ACC ICF

Twórczyni idei PoWolność oraz autorka gry rozwojowej Jupitajnia Couple, która wspiera komunikację par w życiu prywatnym.

Jako coach pracuje zgodnie z autorską metodą SLOW Coaching©, która łączy postulaty ideologii Slow Movement z  potencjałem pracy coachingowej. Inspiruje do podejmowania działań, które dają Satysfakcję i mają Sens, zapewniania sobie odpowiedniego Luzu i Odpoczynku i funkcjonowania w zgodzie ze swoimi Wartościami.

Basia Bielanik

Uśmiechnięta i niestrudzona „zmieniarka na lepsze”. Pisze, pomaga, uczy, bloguje (www.szkolymocy.pl), dzieli się źródłem swojej Mocy. Prywatnie żona i mama dwóch dziewczynek.

Szkoły Mocy to nie kolejny przyczółek Lorda Vadera, a przestrzeń, w której Basia pomaga budować trwałe i mocne relacje między ludźmi. Jej inspiracją jest Marshall Rosenberg, amerykański psycholog i twórca Porozumienia bez Przemocy (NVC). Dzięki mocy, czerpanej z „Języka żyrafy” Basia każdego dnia dba o dobry kontakt ze swoimi dziećmi, słucha i słyszy swojego męża, ma empatię nawet dla nieuprzejmej Pani w sklepie, a przede wszystkim rozumie siebie.

Porozumienie bez przemocy pomaga odnaleźć lekkość i radość w życiu. W związkach daje to więcej przestrzeni dla każdego z partnerów, dzięki czemu więcej jest też miejsca na spotkanie się i dogadanie się w każdej sprawie. Uniwersalny model komunikacji oparty na 4 krokach uwalnia nas ze stereotypowych przekonań i reakcji. Daje to niezliczoną ilość rozwiązań, dla każdego inne, dla każdego z szacunkiem i uważnością.

Kamila Kozioł

Jestem coachem z międzynarodowym certyfikatem ACC ICF, magistrem psychologii i dyplomowanym trenerem. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach prof. Zimbardo i szkoleniach Paula Gossena. Konsultuję potencjał za pomocą narzędzi Extended DISC. Przez 5 lat współprowadziłam firmę szkoleniową Doskam, w której czasie zajmowałam się koordynowaniem projektów doradczo-rozwojowych, w których uczestniczyło ok. 3 tysięcy osób.

http://www.kamilakoziolcoaching.pl/

Monika Juniewicz-Olejnik

Konsultant i Coach Kariery, Certyfikowany Doradca Zawodowy, rekruter z doświadczeniem w prowadzeniu projektów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka)
Na co dzień wspieram kobiety w odnalezieniu ścieżki kariery zgodnej z ich wartościami, silnymi stronami, zainteresowaniami i potrzebami rynku. Jeżeli utknęłaś w swojej karierze – zajrzyj na: http://monikajuniewicz.pl/

Link do bezpłatnych materiałów:
http://monikajuniewicz.pl/rozwijaj-kariere/

Link do oferty ogólnej:
http://monikajuniewicz.pl/twoja-kariera/

Ewa Daroszewska

Międzynarodowy Trener Naturalnych Kompetencji, Coach, Mentor, Certyfikowany Trener FRIS.

Z zamiłowania i pasji psycholog. Adept sztuki teatralnej w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, studiowała psychologię kliniczną na SWPS, realizację telewizyjną w Poznaniu. Dziennikarz sportowy, podróżniczka, były sportowiec wyczynowy, obecnie zapalona golfistka. Kobieta kochająca, przyjaciółka, powiernica, córka, lider, takie role gra w swoim życiu a jej życie to książka, którą obecnie pisze ,,Evolet…Życie możesz przetrwać lub przeżyć’’

Kreatywna, przedsiębiorcza, empatyczna, zdecydowana, towarzyska, tymi cechami sama się opisuje. Prowadząc szkolenia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w pracy zespołowej w różnych środowiskach pracy.

Naukę nowych kompetencji opartych na wartościach, doświadczanie, inteligencje emocjonalną uważa za źródło dające świadomość swojej siły i wartości, które są fundamentem naszego rozwoju.

Kompetencje i doświadczenie korporacyjne zdobyła będąc liderem w takich firmach jak Wincor Nixdorf – Manager Pionu Benking, OS3-Agencja Kreatywna, MCX, TP S.A. Jest autorem wielu innowacyjnych projektów między innymi E.V.O.L.E.T.-rozwój kompetencji opartych o wartości oraz warsztatów ,,Turkusowe Przywództwo’’ i ,,Kto rządzi twoim życiem?’’

Uwielbia spacery i poznawanie ludzi. Wierzy, że zamiana oporu, który jest efektem niezrozumienia się nawzajem, na ciekawość poznawania naszej wspaniałej inności opartej o empatię jest idealną drogą do sukcesu w każdym wymiarze naszego życia.

Zachwycona ideą NVC-Porozumienie Bez Przemocy, którą praktykuję i przygotowuje się do międzynarodowej certyfikacji.

Mirella Brzoza

Anglistka, plastyk, coach kariery, zdobyła bogate doświadczenie zawodowe w pracy za granicą w środowisku wysoce międzynarodowym i międzykulturowym. Prowadziła warsztaty artystyczne dla młodzieży w Wielkiej Brytanii, a w ostatnich latach rozwijała karierę w Katarze.

Obecnie pracuje jako coach, pomaga rozwijać karierę i język, również z klientami zagranicznymi. Skupia się na przygotowywaniu kandydatów chcących pracować w lotnictwie głównie na Bliskim Wschodzie, jak i  osobom chcącym wrócić z podniebnych podbojów i rozpocząć karierę w wybranym przez siebie kraju.

Co o nas mówią

Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-5-1800×1199-1024×682

Dorota (lat 35, przedsiębiorca)

Warsztaty uświadomiły mi, jak w prosty sposób mogę zadbać o swój związek. Pomogły zrozumieć moje i Jego zachowania. Polecam!
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-2-1800×1197-1024×681

Marta (lat 33, dziennikarz)

„Największym atutem był bardzo aktualny i ciekawy temat. Polecam ze względu na profesjonalne podejście i konkretne rady. Dzięki warsztatom zwróciłam uwagę na rzeczy, które umykają w codziennej gonitwie”.
Karolina Obremska

Magda (lat 33, PR & marketing)

„Największym atutem była wiedza pani psycholog”.
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-13-1800×1199-1024×682

Monika (lat 35, architekt)

„To była dla mnie mini terapia wewnętrzna. Otwarcie oczu☺Wychodzę z warsztatów naładowana pozytywną energią.”
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-12-1800×1197-1024×681

Ewa (lat 30, farmaceuta)

„Polecam. Trudno o tak sympatyczne a zarazem tak fachowe spotkanie”
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-17-1800×1197-1024×681

Basia (lat 37, nauczyciel)

„Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zarówno poziomem merytorycznym jak i frekwencją oraz zaangażowaniem grupy. Silne osobowości prowadzących kobiet i jakość warsztatu zrobiły na mnie wrażenie”.
Facebook