Jak działamy?

Zespół

Pracujemy zespołowo, zgodnie z filozofią turkusowej organizacji.

Najnowsze rozwiązania

Śledzimy najnowsze trendy i wdrażamy je w naszej pracy

Nasz cel

Szukamy odpowiedzi na ważne pytania związane z rozwojem osobistym

Zapraszamy!

Sprawdzamy, jak można skutecznie uzyskać równowagę między pracą zawodową a życiem osobistym.

Nasz zespół

JTF_8146-as-Smart-Object-12-1024×1024

Dorota Kocot-Rzepka

założycielka, CEO
Magda

Magdalena Głowala

Redaktor

Nasz zespół

Dorota Kocot-Rzepka

założycielka i CEO portalu motivita.pl;

zarządza platformą e-learningową do kursów on-line z obszaru rozwoju osobistego

Gdyby tradycyjnie prześledzić ścieżkę edukacji i kariery, to można powiedzieć, że przeszła wszystkie szczeble od specjalistki po dyrektorkę. Przez  ostatnie lata tworzyła i organizowała  zespoły, skutecznie zarządzała złożonymi projektami, wdrażała nowe rozwiązania i technologie.

Obecnie, zafascynowana rozwojem i możliwościami świata on-line, tworzy i rozwija portal & platformę e-learingową. Nagrywa serie video & podcasty, ponieważ odkryła, że jej pasje: czytanie książek i długie rozmowy,  mogą świetnie współgrać podczas wywiadów z ekspertami.

Magdalena Głowala

polonista, radiowiec, PR

Z wykształcenia polonista i PR-owiec. Sercem jednak przy mikrofonie. Swoją przygodę z radiem zaczęłam w trakcie studiów w moim ukochanym Wrocławiu. Zajmowałam się tematyką społeczną oraz polityką. Prowadziłam również audycje dotyczące zdrowia. Po przeprowadzce na Śląsk pracowałam w Polskim Radiu Katowice jako reporter. Stamtąd trafiłam do biura prasowego jednej z uczelni wyższych. Ukończyłam PR i marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzę stowarzyszenie pro publico bono aktywizujące kobiety i wspierające je w trudach macierzyństwa. Zajmuję się także ochroną danych osobowych.

Wolny czas spędzam z mężem i synami na wycieczkach po Polsce.

Magdalena Kyzioł

fotografka, grafik, montażystka i kamerzystka

Z pasji fotografka. Z wykształcenia grafik . Hobbystycznie montażysta i kamerzysta. Uwielbia przedstawiać świat za pomocą obrazu. Ludzkie emocje, uśmiech, łzy i czasem nawet to czego nie dostrzegamy. Na co dzień, pracuje w swoim studio w Chorzowie, gdzie spotyka się głównie z kobietami, wykonując sesje biznesowe oraz rodzinne. W biznesie ceni sobie niezależność, w życiu docenia wsparcie najbliższych. Często podejmuje nowe wyzwania, chętnie udziela się w projektach jako wolontariusz. Stara się przeżyć życie aktywnie i cieszyć się nim każdy możliwy sposób.

Eksperci

JTF_8193 as Smart Object-1

Karolina Obremska

psycholog, psychoterapeuta, trener

Przygodę z psychologią rozpoczęłam na Uniwersytecie Śląskim (99-2004), kontynuowałam w szkole trenerskiej METRUM. Psychoterapii uczyłam się w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie (2004-2008), a podejścia psychodynamicznego i systemowego na kursie Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU,przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (2012-2017).

Jako terapeuta pracuję od kilkunastu lat, w ujęciu psychodynamicznym i systemowym. Należę do Polskich Towarzystw – Psychiatrycznego i Psychologicznego – kierując się ich standardami. Stale superwizuję moją pracę. Ukończyłam staż psychiatryczny w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka”w Gliwicach

Praca psychoterapeuty przynosi wyzwania i niezwykłe gratyfikacje – dzięki zaufaniu i szczerości pacjentów mogę równolegle do swojego życia uczestniczyć i poznawać po części światy i scenariusze, które – gdyby nie moja praca – nigdy nie byłyby moim udziałem. Mogę się wczuć w buty w jakich chodzi pielęgniarka, farmaceuta, właściciel firmy, fryzjer, nauczyciel, bezrobotny, babcia, emeryt, gimnazjalista czy obcokrajowiec w naszym kraju. Co doceniam i uważam za wielki i unikatowy atut mojej pracy.

Systemowe szkoły psychoterapii podkreślają wartość stałego zaciekawiania się rodziną z jaką pracujemy i gotowość porzucania hipotez jakie mamy na rzecz szukania nowych. Jednak wydaje się, że jest to umiejętność, która pozwala utrzymać puls życia w każdym z nas. Ciekawość ratuje nas na polu zawodowym jak i w życiu osobistym. Tworzeniu MotiVity przyświeca ochota wzbudzania w Czytelnikach zaciekawienia i zaintrygowania sobą i tym drugim.

JTF_8294 as Smart Object-1

Katarzyna Gryl-Stopa

psycholog, psychoterapeuta, trener

Jestem absolwentką psychologii UŚ o specjalności psychologii klinicznej i wychowawczej dzieci i młodzieży. Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Umiejętności prowadzenia psychoterapii indywidualnej nabywałam w Szkole Psychoterapii w ITiEP w Krakowie (kurs 4 letni), a umiejętności pracy z parą i rodziną w Szkole Terapii Systemowej prowadzonej przez Zakład Terapii Rodzin przy Klinice Psychiatrii CM UJ. Pracuję w podejściu integrującym terapię gestalt, elementy metody psychodynamicznej i systemowej. Dodatkowe kursy psychoterapii obejmowały szkolenia z terapii gestalt, terapii krótkoterminowej, SPCH i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, diagnozy za pomocą MMPI.

Zajmuję się psychoterapią i pomocą psychologiczną dla osób dorosłych i młodzieży, które przeżywają kryzysy, mają problemy w relacjach, nie potrafią osiągnąć wyznaczonych przez siebie celów i wykorzystywać swojego potencjału oraz doświadczają uciążliwych objawów: depresyjnych, lękowych i innych.

Trenerskie umiejętności zdobywałam pod okiem Haliny Nałęcz Nieniewskiej superwizora PTP w Studium Treningu Grupowego. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego z zakresu komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, zarządzania sobą w czasie itp. Moimi ulubionymi obszarami rozwoju  jest tematyka relacji, związków uczuciowych i badanie zależności między typami umysłu wg. C. G. Junga, a tzw. typami miłości jaki każdy z nas reprezentuje.

W pracy z rodziną i parą wykorzystuję dorobek myślenia systemowego, który akcentuje wzajemne wpływanie wszystkich osób na siebie, dlatego też jako psychoterapeuta rodzin i par szczególnie dbam o neutralność na sesji. W pracy z parą czerpię z myśli Sue Johnson- twórczyni Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach. Zawsze prowadzę psychoterapię rodzinną w koterapii z drugim terapeutą, co stanowi zalecenie i dobrą praktykę terapii systemowej. Aby zapewnić najwyższe standardy swojej pracy wybieram obszary, w których zdobyłam gruntowne wykształcenie psychoterapeutyczne. Stale superwizuję swoją pracę u dwóch superwizorów PTP. Kieruję się kodeksem etycznym i standardami pracy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego

Ewelina Wnuk

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie uzyskałam dyplom magistra psychologii. Wiedzę i umiejętności z zakresu psychoterapii poszerzałam szkoląc się w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Od 2008 roku zajmuję się także zagadnieniami z obszaru seksuologii. Swoje kompetencje w tym zakresie zdobywałam podczas kursów w KUL Leuven w Belgii, w Fundacji Dzieci Niczyje oraz podczas studiów podyplomowych na UAM w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Towarzysząc klientowi w pokonywaniu trudności, poznawaniu siebie i swoich zasobów korzystam z dorobku różnych szkół terapeutycznych w zależności od rodzaju zgłaszanych trudności ze szczególnym uwzględnieniem terapii systemowej i psychodynamicznej.

W swojej pracy postrzegam klienta całościowo i kieruję się myślą, iż satysfakcjonujące życie to stan optymalnej równowagi pomiędzy sferami: biologiczną, psychiczną, duchową i społeczną.

Prowadzę swój gabinet psychoterapii w Łodzi, gdzie oferuję pomoc parom oraz osobom indywidualnym doświadczającym problemów w sferze seksualnej, konfliktów rodzinnych i małżeńskich, kryzysów emocjonalnych i życiowych, przemocy, objawów depresyjnych, lękowych, nerwicowych i innych.

http://ewelinawnuk.com/

Silesian Lady

Jestem Ślązaczką. Zauroczoną wspomnieniem ślicznej gruzińskiej turystki – „Na Śląsku macie super drogi” – owa Pani miała też w głowie mapę śląskich gabinetów z solarium ;). Przed laty zakochałam się w przyszłym mężu i podróżach po świecie. Odkrywaniu tego, jak bardzo ludzie się różnią. W spotkaniach podróżniczych kieruję się mieszanką zaciekawienia, wiary w człowieka i dystansu do własnych i cudzych nastawień i przekonań. Okazuje się, że to samo pozwala przetrwać spotkania naprawdę bliskiego stopnia – z mężem, rodziną, przyjaciółmi. Każdego dnia odkrywam, że moi osobiści najbliżsi są naprawdę i szalenie podobni i ogromnie różni ode mnie. Czasem odkrywam Rio we własnej kuchni nie wydając ani grosza na bilet i hotel J Zauważam, że dystans i śmiech pomagają nam przetrwać nawet wielkie zawieruchy a na pewno te małe upierdliwości, których – ze spraw niewygodnych – mamy w życiu najwięcej.

Agata Pierzchała

międzynarodowa Coach ACC ICF

Twórczyni idei PoWolność oraz autorka gry rozwojowej Jupitajnia Couple, która wspiera komunikację par w życiu prywatnym.

Jako coach pracuje zgodnie z autorską metodą SLOW Coaching©, która łączy postulaty ideologii Slow Movement z  potencjałem pracy coachingowej. Inspiruje do podejmowania działań, które dają Satysfakcję i mają Sens, zapewniania sobie odpowiedniego Luzu i Odpoczynku i funkcjonowania w zgodzie ze swoimi Wartościami.

Basia Bielanik

Uśmiechnięta i niestrudzona „zmieniarka na lepsze”. Pisze, pomaga, uczy, bloguje (www.szkolymocy.pl), dzieli się źródłem swojej Mocy. Prywatnie żona i mama dwóch dziewczynek.

Szkoły Mocy to nie kolejny przyczółek Lorda Vadera, a przestrzeń, w której Basia pomaga budować trwałe i mocne relacje między ludźmi. Jej inspiracją jest Marshall Rosenberg, amerykański psycholog i twórca Porozumienia bez Przemocy (NVC). Dzięki mocy, czerpanej z „Języka żyrafy” Basia każdego dnia dba o dobry kontakt ze swoimi dziećmi, słucha i słyszy swojego męża, ma empatię nawet dla nieuprzejmej Pani w sklepie, a przede wszystkim rozumie siebie.

Porozumienie bez przemocy pomaga odnaleźć lekkość i radość w życiu. W związkach daje to więcej przestrzeni dla każdego z partnerów, dzięki czemu więcej jest też miejsca na spotkanie się i dogadanie się w każdej sprawie. Uniwersalny model komunikacji oparty na 4 krokach uwalnia nas ze stereotypowych przekonań i reakcji. Daje to niezliczoną ilość rozwiązań, dla każdego inne, dla każdego z szacunkiem i uważnością.

Kamila Kozioł

Jestem coachem z międzynarodowym certyfikatem ACC ICF, magistrem psychologii i dyplomowanym trenerem. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach prof. Zimbardo i szkoleniach Paula Gossena. Konsultuję potencjał za pomocą narzędzi Extended DISC. Przez 5 lat współprowadziłam firmę szkoleniową Doskam, w której czasie zajmowałam się koordynowaniem projektów doradczo-rozwojowych, w których uczestniczyło ok. 3 tysięcy osób.

http://www.kamilakoziolcoaching.pl/

Monika Juniewicz-Olejnik

Konsultant i Coach Kariery, Certyfikowany Doradca Zawodowy, rekruter z doświadczeniem w prowadzeniu projektów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka)
Na co dzień wspieram kobiety w odnalezieniu ścieżki kariery zgodnej z ich wartościami, silnymi stronami, zainteresowaniami i potrzebami rynku. Jeżeli utknęłaś w swojej karierze – zajrzyj na: http://monikajuniewicz.pl/

Link do bezpłatnych materiałów:
http://monikajuniewicz.pl/rozwijaj-kariere/

Link do oferty ogólnej:
http://monikajuniewicz.pl/twoja-kariera/

Ewa Daroszewska

Międzynarodowy Trener Naturalnych Kompetencji, Coach, Mentor, Certyfikowany Trener FRIS.

Z zamiłowania i pasji psycholog. Adept sztuki teatralnej w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, studiowała psychologię kliniczną na SWPS, realizację telewizyjną w Poznaniu. Dziennikarz sportowy, podróżniczka, były sportowiec wyczynowy, obecnie zapalona golfistka. Kobieta kochająca, przyjaciółka, powiernica, córka, lider, takie role gra w swoim życiu a jej życie to książka, którą obecnie pisze ,,Evolet…Życie możesz przetrwać lub przeżyć’’

Kreatywna, przedsiębiorcza, empatyczna, zdecydowana, towarzyska, tymi cechami sama się opisuje. Prowadząc szkolenia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w pracy zespołowej w różnych środowiskach pracy.

Naukę nowych kompetencji opartych na wartościach, doświadczanie, inteligencje emocjonalną uważa za źródło dające świadomość swojej siły i wartości, które są fundamentem naszego rozwoju.

Kompetencje i doświadczenie korporacyjne zdobyła będąc liderem w takich firmach jak Wincor Nixdorf – Manager Pionu Benking, OS3-Agencja Kreatywna, MCX, TP S.A. Jest autorem wielu innowacyjnych projektów między innymi E.V.O.L.E.T.-rozwój kompetencji opartych o wartości oraz warsztatów ,,Turkusowe Przywództwo’’ i ,,Kto rządzi twoim życiem?’’

Uwielbia spacery i poznawanie ludzi. Wierzy, że zamiana oporu, który jest efektem niezrozumienia się nawzajem, na ciekawość poznawania naszej wspaniałej inności opartej o empatię jest idealną drogą do sukcesu w każdym wymiarze naszego życia.

Zachwycona ideą NVC-Porozumienie Bez Przemocy, którą praktykuję i przygotowuje się do międzynarodowej certyfikacji.

Mirella Brzoza

Anglistka, plastyk, coach kariery, zdobyła bogate doświadczenie zawodowe w pracy za granicą w środowisku wysoce międzynarodowym i międzykulturowym. Prowadziła warsztaty artystyczne dla młodzieży w Wielkiej Brytanii, a w ostatnich latach rozwijała karierę w Katarze.

Obecnie pracuje jako coach, pomaga rozwijać karierę i język, również z klientami zagranicznymi. Skupia się na przygotowywaniu kandydatów chcących pracować w lotnictwie głównie na Bliskim Wschodzie, jak i  osobom chcącym wrócić z podniebnych podbojów i rozpocząć karierę w wybranym przez siebie kraju.

Kinga Bogdańska

Żonglująca Matka, Woman Coach, trener. Autorka książki „Mistrzyni Swojego Życia – Żonglująca Matka”, twórczyni kursów, warsztatów.  Inspiratorka i przyjaciółka w drodze do zmiany. Pomoże Ci delektować się życiem. Podnieś swoją wartość wraz z pewnością siebie.

Prowadzi swój biznes od 5 lat, szkolenia oraz coaching  od 7 lat. Dar bycia mamą pozwolił jej odnaleźć siebie, poukładać priorytety i odkryć misję życiową, którą jest wspieranie kobiet w odkrywaniu ich mistrzostwa wewnętrznego.

Marta Szyszkowska

Doradca zawodowy oraz ekspert w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi z wieloletnim doświadczeniem w działach HR w małych i dużych organizacjach. Swoje doświadczenie kształtowała na bazie doświadczeń w kraju, ale również pracując w USA oraz współpracując z krajami Europy Centralnej i Wschodniej. Zna dobrze rynek pracy oraz zmiany, jakie w nim zachodzą. Będąc po stronie rekrutowanego kandydata, jak również rekrutując pracowników na różne szczeble organizacyjne posiada doświadczenie, jak robić to skutecznie.
Udziela wsparcia podczas zmiany obecnego biegu Twojej kariery zawodowej, jak i podczas poszukiwania nowego zatrudnienia – od doradztwa, pracy nad dokumentami aplikacyjnymi, przez próbę rozmowy kwalifikacyjnej. Wspiera klienta w trakcie poszukiwań pracy.

Magdalena Warych

Magdalena Warych – Coach Świadomych siebie Kobiet i autorka programu „Kobieta Totalna”. Wspiera je, aby odważnie brały z życia to, czego naprawdę pragną, zgodnie z ich wartościami i sercem. Pomaga kobietom uwikłanym w trudne relacje z mężczyznami odzyskać wolność i zbudować swoją siłę na nowo. Prowadzi sesje indywidualne w języku polskim oraz angielskim oraz organizuje warsztaty dla kobiet. Prywatnie, miłośniczka kotów oraz podróży, tych dalekich, jak i tych w głąb siebie. W wolnych chwilach pisze wiersze i pamiętniki.

Co o nas mówią

Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-5-1800×1199-1024×682

Dorota (lat 35, przedsiębiorca)

Warsztaty uświadomiły mi, jak w prosty sposób mogę zadbać o swój związek. Pomogły zrozumieć moje i Jego zachowania. Polecam!
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-2-1800×1197-1024×681

Marta (lat 33, dziennikarz)

„Największym atutem był bardzo aktualny i ciekawy temat. Polecam ze względu na profesjonalne podejście i konkretne rady. Dzięki warsztatom zwróciłam uwagę na rzeczy, które umykają w codziennej gonitwie”.
Karolina Obremska

Magda (lat 33, PR & marketing)

„Największym atutem była wiedza pani psycholog”.
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-13-1800×1199-1024×682

Monika (lat 35, architekt)

„To była dla mnie mini terapia wewnętrzna. Otwarcie oczu☺Wychodzę z warsztatów naładowana pozytywną energią.”
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-12-1800×1197-1024×681

Ewa (lat 30, farmaceuta)

„Polecam. Trudno o tak sympatyczne a zarazem tak fachowe spotkanie”
Janina-Tyńska-Fotograf-fotoreportaż-z-warsztatów-17-1800×1197-1024×681

Basia (lat 37, nauczyciel)

„Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zarówno poziomem merytorycznym jak i frekwencją oraz zaangażowaniem grupy. Silne osobowości prowadzących kobiet i jakość warsztatu zrobiły na mnie wrażenie”.
Facebook